CONTACT / Newsletter

Newsletter

Name
Company
E-mail
:
CAPTCHA Image
Newsgroups
Unsubscribe here
11/6 2013 - SEU-nyhedsbrev 10 12/13

SEU-nyhedsbrev 10 12/13

 
 
Sommertræning - nu med løb
Sommertræningen er godt i gang med fin deltagelse. Vi har fra juni måned af udviddet med løbetræning, som Kasper Nielsen står for. Find løbeskoene frem og mød op tirsdag og torsdag kl. 19.00 frem til hallen lukker den 21. juni. Herefter er der kun løbetræning tirsdag kl. 19.00.
 
Kasper Nielsen sørger for noget for enhver smag målrettet badmintontræningen. Så ingen kedelige 5 km eller lignende.
 
God fornøjelse!

 
Planlægning af holdkampe
Planlægningen af næste års holdturnering er i fuld gang. Der er lagt nogle foreløbige tider ind på badmintonpeople.dk allerede nu. I kan dog ikke regne med tidspunkterne endnu, så lad vær med at skrive dem ind i kalenderen.
 
Der bliver udsendt nyhedsbrev så snart programmet er endeligt.

 
Sæsonstartssamling
Vi indleder som sædvanligt sæsonen med en sæsonstartssamling, hvor der er mulighed for lidt ekstra træning (lørdag eftermiddag fra kl. 15-18) efterfulgt af middag og fest.
 
Tidspunktet vil afhænge af første holdrunde og vil formentlig ligge anden eller tredje weekend i september. Nærmer info følger snarest.

 
Hilsen fra Mads Hallas
En særlig hilsen skal viderebringes fra Mads Hallas, som glæder sig over det store fremmøde til sommertræningen og opfordre til at holde ved sommeren over, så vi er rigtig skarpe til næste sæson.

 
SEU - Festudvalg - Er det dig?
Vi er i gang med at sætte SEU-holdet op til næste sæson. Hvem skal være festansvarlig? Tag fat på Morten Munch, hvis det er dig.

Amager Badminton Club | VAT number: 15796219 | Markmandsgade 8, 2300 København S.  | Phone: 3295 5002 | mail@amagerbadmintonclub.dk