Bedømmelsesprøve (1'er-prøve - max 77 )
Nr.1 Dan Krogh Styver Evi 74,4
Nr. 2 Pia Grøn Quini 59,7
Godkendelsespøve (2'er-prøve - max 125 points)
Peter E. Jensen og Alpha 110,9
Udtagelse bystævne elitehunde Max 168
Nr.1 Maria Møller, Gen-Chis's Malou (Ayo) 148,6
Nr. 2 Richard Leth, Hulgaard's Icon 147,5
Nr. 3 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) udgået
02.09.2018 Udtagelseskonkurrence Patruljeklassen Max 230
Nr.4 Peter E. Laursen m/Hajen I-Nulle (lasse) 220,1
Nr.12 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna)
Nr.13 Maria Møller, Gen-Chis's Malou (Ayo)
25.08.2018 Udtagelseskonkurrence Kriminalklassen Max. 230
Nr.3 Richard Leth, Hulgaard's Icon 203,8
29.04.2018 Oprykning Patruljeklasse Thisted (max 230)
nr.4 Peter E. Laursen m/Hajen I-Nulle - 195,3
28-04-2018 Oprykning kriminalklasse (max 230 )
Nr. 6 Richard Leth, Hulgaard's Icon 189,2
20.03.2018 Bedømmelsesprøve (1'er-prøve - max 77 )
Nr.1 Lonni Libenholt m/ Daneskjold's Remee - 77
Nr.2 Finn Husted m/ Team Englunds Lincoln (Jackson) - 70,8
Nr.3 Susanne Bøgelund Jensen m/ Schæferhavens Dixi (Sheeba) - 70,4
Nr.4 Timmy Jens Foldager Andersen m/ Smedebakkens Tjipper - 62,8
18.03.2018 Unghundeoprykningen Randres
Nr. 1 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) 173,2 hel oprykning til Patruljeklassen
Nr. 6 Maria Møller, Gen-Chis's Malou (Ayo) 165,5 1/2 oprykning er nu i Patruljeklassen (havde en 1/2)
Nr. 10 Eva Rasmussen, Laguso Cille 145.4
Nr. 13 Christian H. Jørgensen, Smedebakkens Mocca 141,8
03.02.2018 Eigil Jensens Vandrepokal (Kåringsprogram)
Nr. 1 Claus Guldborg Nyvold, Kitoto Bambi (Bertha) - 88,1
Nr. 2 Margit Rasmusen, Abardi Bette (Bona De) - 82,0
Nr. 3 David Mach, Smedebakkens Dixi - 80,9
Nr. 4 John Madsen, Andromeda Grönauer Land - 75,4
03.02.2018 Sallings Vandrepokal (% af max. for klassen)
Unghund max 180 - Kriminalhund max 230
Nr. 1 Frands Agersnap, Laguso Ella (Luna) - Ung - 174,6 = 97 %
Nr. 2 Maria Møller, Gen-Chis's Malou (Ayo) - Ung - 167,4 = 93 %
Nr. 3 Peter Dyrboerg Holm, Team Englund's Basse - Krim - 206,6 = 89,8 %
Nr. 4 Christian H. Jørgensen, Smedebakkens Mocca - Ung - 154,5 = 85,8 %
Nr. 5 Eva Rasmussen, Laguso Cille - Ung - 145,9 = 81,1 %
Nr. 6 Richard Leth, Hulgaard's Icon - Krim - 186,3 = 81,0 %
Nr. 7 Maia Henriksen, Smedebakkens Platon - Ung - 140 = 77,8 %
Nr. 8 Jeppe S. Andersen, Smedebakkens IQ (Dalton - Krim - 176,5 = 76,7 %