Der er en ledig 2 ½ værelses lejlighed i VSP 13, 4. th. Vurdering inkl. depositum er på ca. 122.000 kr.
Lejligheden vil som udgangspunkt blive tilbudt en nuværende andelshaver i en 1 ½ eller 2 værelses lejlighed med barn/børn.
Er der andre der er interesseret i lejligheden, skal man sende en mail til amagerbro@webspeed.dk senest onsdag den 2. juli, kl. 12.
Dette gælder fx hvis man ønsker at få en mindre lejlighed.
Generel orientering om tilbud om lejligheder Da bestyrelsen ikke kan give til lang tid til at få godkendt lån i bankerne, anbefaler vi at man indhenter en forhåndsgodkendelse fra sin bank. Så ved man hvor meget ens bank er villig til at udlåne.
Tilbud om at se på ledige lejligheder kræver, at man inden for 1 – 2 dage kan komme og se på lejligheden.
Ovenstående forhold skyldes, at bestyrelsen skal sikre at lejligheder bliver overdraget så hurtigt som muligt, så den fraflyttende andelshaver ikke skal betale husleje i længere tid end højst nødvendigt.
|