Kashmir går nu nede i engen..der er en halv dagsrejse derned ;-), så vi får motion på flere måder...
Vi har været en del ude på tur, det er dejligt, de fleste gang har vi set rådyr, det er fasinerende, at se dem så tæt på som man jo kan komme når man er på hesteryg.
Vi har været i skoven sammen Gaston, Tyson, Miloz og Max, og det er gået fint.
I sidste uge var Max med og vi tog en galopper på en lang græsmark...men hold op hvor var hestene dovne... LIne og jeg var enige om at alle andre heste ville have benyttet sig af lejligheden til at strække ud..det gjorde Max og Kashmir godtnok også (Max kvitterede også med et lile bukke spring) men de mistede hurtigt pusten... ;-)

Gaston og Henriette.

Max og Line
15.juli
I aften skal vi på tur sammen med Gitte og en af hendes islændere..vi skal mødes hos hende, så nu må vi se om Kashmir og jeg selv kan finde ud af at gå derhen..Kashmir er stadig ikke så vild med at gå på opdagelse nye steder alene ;-)

Kashmir i engen
19.juli
Idag har vi dovnet lidt..vi var alene i stalden så Kashmir fik lov til at gå lidt rundt på opdagelse, der var noget meget interessant i Sallys boks..?
Men han blev børstet og børstet så nu er han flot blank, der blev også tid til at græsse lidt rundt om ridebanen....